Lühidalt asjasse puutuv CV:
Üldine psühhooloogia AP. TÜ Õigusteaduskonnas AP. Ja praktika...praktika...praktika kus õpib palju rohkem kui koolis! Tugev praktika isiksushäiretega, Soomes olnud "nartsissisti ohvri" tugiliinil. Ehksiis suhted, käitumispsühholoogia, sõltuvused ja ärevushäired on minu ala.
Miks ma pole ametlik psühholoog...ma pole nõus selle ala piirangute ja kohustustega...polnud juba kooliajal.
Nõustamine/koolitus koertele-koeraomanikele. Loodus...loomad...pikk lugu...koera rescue sai alguse vist 5aastaselt...vaesed vanavanemad kes seda taluma pidid... :) Pikemalt: Koerakool

Kehateraapiad- spordimassaaži eraõpe võistlusspordi ammuammu ajajärgust, Eestis aastatel 2000 MI ja Dinski erakool. Soomes akadeemia (anatoomia, fysioloogia, mobilisatsioon, traktsioon jne).
Ametitunnistusel: Spordimassöör mobiliseerimisoskustega.
Lisad: Faskiakoulutus(sidekirme-lihaskihtide venitus), Medical Taping(lihas-, tugielundkonna ja siseelundkonna med. teippimine), Tiibeti(KuNye)-Jaapani(Shindo,Hichibuku)-Tai koolkonna võtted.
PhysioPilates juhendaja- tugielundkonna parendamisele suunatud õpe Soomes.

Yoga, meditatsiooni ja hingamistehnika(Pranayama) juhendaja. Laiahaardeline kursus läbitud Indias ja Väike-Tiibetis.
Eri paketipakkujate sisuuuring kestis paar aastat enne valiku tegemist. Mul oli Joogateadmistes olemas "keha" vajasin juurde teadmisi "hingest"...
Ükski kursus antud teemal pole andnud selliseid silmaringi laiendavaid teadmisi ja kogemusi kui võimalus mediteerida VäikeTiibetis Dalai Lama templis koos munkadega ja vestelda India Joogidega. Näha ja kogeda kui suur on sisuline vahe siin-läänes versus seal-idas praktiseerimistel.
Indias-Tiibetis kogetu suunas Yogismi-Shamanismi-BönBuddhismi-Taoismi väga tugevalt põimuvate joonte "näppimisele".

Enda liigutamis ajalugu sai alguse kooliajal aerutamiskoondises ja showtantsus ehksiis väljapoole suunatud aladega mis sujuvalt läksid üle sissepoole suunatud aladeks Yoga ja TaiChi.

Õlid ja loodusannid organismi mõjutajana...pikk ja tugev praktika. Sul on uneprobleemid...ma panen Su 10ks tunniks tuttu :)
Mu naabrimemm oli "külanõid". Parem õpetaja kui misiganes hilisem kool ja mul oli õnn mitte käia lasteaias...kasvada naabrimemme toimetusi jälgides...metsas ja mere ääres.
Täna 6.4.2018 tahan ma lisada siia veel ühe mulle olulise ellusuhtumisõpetaja ... loodusmehe Mikk Sarve ... ehh jutud jäid ju pooleli ... aga eks kunagi saab ehk edasi räägitud ...

Kas ma panen kaarte ... ei, mulle piisab Sinust ja Sinu silmadest infokandjana ... Olemas on nad mul küll riiulil jah.


MÕTTEKILDE SIITSEALT ja OMA PEAST

"Kaasaegses meditsiinis kasutatakse TERAAPIA asemel TERRORaapiat – see on plaanipärane protsess haige seisundi raskendamiseks, milles kasutatakse järk-järgult aina kangemaid keemilisi mürke, mida Peeglitagused nimetavad "ravimiteks".
KÕIK meie HAIGUSED, väljaarvatud traumad, tulenevad meie igapäevasest TOIDULAUAST, MÕTTEVIISIST JA ELUSTIILIST.

Prantsuse manuaalmeditsiini koolkonna rajaja Dr. Robert Maigne on öelnud:
“Valu on Adriane lõng, mis juhatab meid põhjuseni”. Kasutades valuvaigisteid vaigistame ohvrit ja toidame süüdlast.
  • Sümptomaatiline ravi, mis on suunatud haigustunnuste mahasurumiseks (supressioon), võimaldab vaevuste tegelikel põhjustel püsida ja süveneda. Valu-vastased salvid, (sh. hobusesalv) ja tabletid leevendavad valu seni, kuni “süüdlane” on nii kaugele arenenud, et vajab kirurgilist sekkumist (näiteks lülivaheketta operatsioon). Sümptomaatilisel valuravil on tavaliselt lühiajaline mõju ja valuseisundid kipuvad korduma. Sümptomaatiline ravi on õigustatud, kui teisi raviliike ei ole võimalik kasutada (kaugele-arenenud juhtumid, sobiva spetsialisti puudumine jne.).
  • Kausaalne ravi on suunatud valu põhjuse kõrvaldamisele. Sageli esineb samaaegselt mitmeid seljavalu põhjuseid. Vastavalt uuringu tulemustele kasutab seljaarst hüpomobiilsuse raviks manuaalteraapiat, lihaste tasakaalustamiseks harjutusravi ja siseelundite häirete raviks soovitab organismi puhastamist, toiduvaliku korrigeerimist, homöpaatilisi ravimeid ja taimeteesid.

    "Inimene peab oma elu parandamiseks Eluviisi muutma. Selle muutmise rajale peab Iga Inimene Ise Astuma. ISE!
    Loota, et mõni tabletikene, nõia pendeldamine, käe vaatamine, programmeerimine, kodeerimine, manipuleerimine, sugereerimine vms mind õigele rajale ise viib - seda loota ei maksa. Need on vaid ajutised abivahendid enda leidmiseks, enda elukorralduse muutmiseks. Põhivahend on ENDA ELUVIISI KONKREETNE MUUTMINE." Dr. J.Ennet