• YOGATERAAPIA / PHYSIOPILATES

  HINGAMINE, LIHASLUKUD ja nende mõju.
  Võtame sisse kilde Physiopilatesest ja TaiChist. Räägime toitumisest. Tutvumine meditatsiooni põhitehnikatega. Saad proovida heli mõju kehale ja meelele – Tiibeti „Singing Bowls” ja Šamaanitrumm.

  SUUNATUD SULLE: Kui Sul on soov toniseerida lihast, vähendada kaalu. Sul on lihaspinged, peavalud või emotsioonide kõikumine. Sul on huvi sissepoole suunatud praktikate vastu.

  EESMÄRK: Tugisamba ja liigeste liikumapanek ja tugevdamine. Lihaste toonuse tõstmine. Lymfiringluse ja seedeprotsesside edendamine. Fascia ja lihaskihtide liigutamine. Õpid keskenduma, valitsema oma meelealasid ja suunama mõtteid.

  NONSTOP võta yhendust kui kõnetab :)

 • TRADITSIONAALNE ASHTANGA JA HATHA

  Jõuline joogastiil.
  Hingamistehnika (Pranayama)
  Lihas(energeetilised)lukud (Bandhad)
  Keskendumine (Drishti)
  Liikumise ja hingamise sünkroniseerimine (Vinyasa)

  NONSTOP võta yhendust kui kõnetab :)

 • YIN/YANG YOGA

  Yin osa
  Stimuleerib meridiaane (energiakanaleid)
  Parandab paindlikkust, liigeste liikuvust ja liigutab sidekude
  Rahustab ja tasakaalustab meelt ja keha, vähendab stressi ja ärevust
  Aitab kaasa meditatsiooni oskustele

  Yang osa
  Tugevdab ja tooniseerib keha
  Parandab paindlikkust ja vedelike ringlust
  Suureneb vastupidavus
  Rahustab meelt, aitab sünkroniseerida liikumist ja hingamist
  Eemaldab kehas pinged ja takistused võimaldamaks prana voolamist

  NONSTOP võta yhendust kui kõnetab :)

  HINGAMISTEHNIKAD ja MEDITATSIOON
  Inimese eluiga ja tervis sõltuvad paljus õigest hingamisest. Tsivilisatsiooni eest on inimene kallist hinda maksnud. Lapsed, loomad ja metslased hingavad õieti täiel rinnal ... tsiviliseeritud maailma täiskasvanuist teevad seda vähesed. Sisselangenud rinnakorvid, längus õlad ja hapnikuvaene veri ... keha ei saa küllaldaselt hapnikku - tervis halveneb, närvisüsteem kannatab.
  Mis on meditatsioon - oskus juhtida oma meelt.
  Enamus mentaalseid probleeme on Sinu välisärritajatele reageeringu tulemus. Läbi füsioloogiat mõjutavate hingamistehnikate ja meditatsiooni saad enesevalitsemise ja Sind ümbritsevate ärritajate valitsemise tarvis tegusa vahendi.

  YOGA ... tohutult võimas abivahend mis tasakaalustab kogu Su olemust ... tingimusel kui oskad vahet teha algupärasel traditsioonilisel Yogal ja modernsetel jooga paljundustel.
  Euroopalik jooga on tänapäeval pigem fitness tüüpi treening. Lihaste äkilised liigutused aga toodavad täiesti teistsugust tulemit kui algupärase Yoga aeglased ja järkjärgulised liikumised koostöös hingamissüsteemi ja lihaslukkudega.
  Moderniseerimise kohta on üks Yoga praktiseerija ütelnud: „Kui mõni kaasaja spetsialist leiab, et ORIGINAAL on oma aja ära elanud, siis kasutagu nad ka oma õpetatavatel ja propageeritavatel süsteemidel OMA nime – olgu selleks siis kooga või kööga või mis iganes. Ainukene aus näide kogu sellel arengusuunal on olnud PILATES". Füsioteraapia laenab oma harjutuskompleksides väga palju Yogat. Erinevad venitus-, vaimse seisundi ja kehaparendus suunad laenavad Yoga asendeid ja teooriaid.
  Yoga tervikuna on kaheksast osast koosnev praktika milleks on eetika- ja moraalireeglid (yamad ja niyamad), kehapoosid (asanad), elujõu-praana kontroll ehk hingamistehnika (pranayama), tajude koondamine sissepoole (pratyahara), keskendumine (dharana), meditatsioon (dhyana) ning täielik ühtesulamine üliteadvusega (samadhi).